De wijkverpleging van Zorggroep Oude en Nieuwe Land (ZONL) is er ook deze zomer weer voor cliënten die in de gemeenten Steenwijkerland, Noordoostpolder en Urk op vakantie zijn en zorg nodig hebben.

‘De zorg die wij bieden is een verlengstuk van hun vakantie’

‘Ik vind het mooi dat we mensen die graag op vakantie willen, maar niet zonder zorg kunnen, toch een fijne tijd kunnen bezorgen’, vult wijkverpleegkundige Nienke Scholtmeijer van Wijkteam Giethoorn aan. ‘Vorige zomer hielp ik een mevrouw van ver in de 90 die met familie vakantie vierde in een vakantiehuisje in Giethoorn. Dat is haar zo goed bevallen, dat ze dit jaar weer komt.’

Van wassen tot wondverzorging

Nienke en Erna helpen cliënten tijdens hun vakantie met bijvoorbeeld wassen, aankleden, insuline spuiten, het meten van de bloedsuiker, maar ook met katheters en wondverzorging. Erna: ‘Een echtpaar dat al jaren in ons gebied op de camping staat, heeft nu zorg aangevraagd. Mevrouw heeft lichte dementie en meneer vond de verantwoordelijkheid voor haar insuline en bloedsuiker te zwaar. Dus komen mijn collega’s en ik langs. Hierdoor kan dit echtpaar blijven kamperen, zoals ze al jaren doen.’

Nienke werkt in het toeristische Giethoorn en heeft dan ook jaarlijks te maken met zorg op een vakantieadres: ‘Het gaat om mensen die zichzelf niet meer kunnen redden en waarbij het de partner of familie (deels) niet lukt om de zorg over te nemen. Wij schieten dan te hulp.’ Erna: ‘Mooi om te doen. De cliënten zijn ons altijd erg dankbaar.’

www.zorggroep-onl.nl

Tijd voor ontspanning

Voor Nienke en Erna is de vakantie echt een periode om even lekker te kunnen ontspannen. ‘Ik vind het heerlijk om gewoon te kunnen doen waar ik op dat moment zin in heb’, zegt Nienke. Haar collega Erna is net terug van een vakantie in Spanje. ‘Het was voor het eerst na corona dat ik weer met het vliegtuig op vakantie ging. Ik heb er extra hard van genoten!’