Dit is thuis!

Wat maakt een huis een thuis? Voor Jenneke Bok uit Emmeloord is het antwoord op die vraag: De buren!

 Het Hofje waar Jenneke woont bestaat uit een vrijstaande woning (haar huis) en acht twee-onder-een-kapwoningen. ‘Wij zijn de tweede bewoners. De mensen die hier eerst woonden, vonden het heel belangrijk dat het omzien naar elkaar wordt voortgezet. De centrale vlaggenmast staat bij onze garage. Wij vlaggen namens de buren tijdens bijzondere dagen.’

Het centrale plein vormt ieder jaar het decor voor de kerstboom. ‘Buurmannen maakten daar een gezamenlijke activiteit van door de boom uit het Kuinderbos te zagen. Maar omdat sommigen inmiddels op leeftijd zijn, bedachten we afgelopen Kerst iets anders. We kozen voor een fairytree boom die in de vlaggenmast kan’, vertelt Jenneke. Haar buurvrouw van over de 90 jaar kon dit zeker waarderen. ‘Ze kwam naar buiten en zei: “Ik kan hier zó van genieten! Misschien mag ik het niet zeggen, maar ik vind deze boom denk ik nog mooier dan die andere”, vertrouwde ze me toe.’

‘Het mooie aan dit hofje is dat de manier van bouwen zorgt dat we automatisch al meer naar elkaar omzien. Als je naar buiten stapt, zie je elkaar en zie je ook als het niet zo goed gaat. We lopen de deur niet bij elkaar plat, maar we zijn in verbinding. Hier wonen is overzichtelijk, gezellig en knus.’