In de jaren zeventig was de discotheek dé plek waar jongeren zich verzamelden om te dansen op de opzwepende ritmes en zinderende nachten te beleven. Wolken uit de rookmachine en felle kleuren van neonlichten vulden de lucht, terwijl de dansvloer oplichtte met de reflectie van discoballen. De energieke beats van Donna Summer, Bee Gees en Gloria Gaynor lieten de mensen dansen, flirten en genieten van het nachtleven. In Steenwijk was het in april weer even nét zoals vroeger. Discotheek La Barca hield een reünie voor de stappers van toen.

 

Deejay Kobie Storm mag dan in de zeventig zijn, plaatjes draaien doet hij met dezelfde flair als vijftig jaar geleden. Tijdens de reünie staan hij en twee andere oud-deejays achter de draaitafel als vanouds. ‘Het was een groot succes en een feest van herkenning. De stappers waren allemaal wat grijzer en kaler geworden. Maar dansen deden ze.’

 

Mooiste meisje van Steenwijk

Tijdens de reünie werden oude foto’s en films vertoond van de jaren 70 en 80. ‘Al die beelden van vroeger in combinatie met de muziek, brachten echt dat gevoel van het oude La Barca, dat “Het Schip” betekent in het Spaans, helemaal terug. Ook hielden we de Miss La Barca verkiezing. Dat deden wij altijd, dan werd het knapste meisje van de dansvloer gekroond tot Miss. Dat was een hele eer, hoor. Het kwam erop neer dat je dan het mooiste meisje van Steenwijk en omstreken was.’ Miss La Barca 2023 bleek niet onervaren, zij kreeg de titel al eerder in de jaren zeventig.

 

Elke dag disco

Kobie begon met draaien in 1972. ‘Dat kwam omdat ik had leren draaien bij William ten Kate, een andere lokale Deejay. Hij draaide in Meppel. Toen La Barca opende, werd ik gevraagd om te komen draaien in de ‘dancing’, zoals dat heette. De discotheek was erg populair in de jaren ’70 en ’80 en was elke dag van de week geopend. Op zondagmiddag kwamen er zelfs meer dan duizend mensen dansen. Na een brand in 1976 werd de discotheek op dezelfde plek herbouwd en later verplaatst naar een nieuwe locatie. Een deel van het pand waar de discotheek vroeger zat, is nog steeds een horecagelegenheid. Er liggen daar heel wat danspasjes uit het verleden.’

 

Eerste liefde

‘“Music was my first love” zong John Miles. En dat geldt ook voor mij. And it will be my last! Of ik nog draai? Ja, natuurlijk. In de auto,’ lacht Kobie. ‘Het tijdperk van disco ligt misschien achter ons, maar muziek is mijn eerste liefde en speelt een grote rol in mijn leven. Muziek bracht mij veel goeds. Ik leerde bijvoorbeeld mijn vrouw kennen door muziek; we zijn nu bijna vijftig jaar getrouwd. De liefde voor muziek geef ik door aan mijn dochter en kleindochter. Samen kunnen we enorm genieten van thuis oude en nieuwe plaatjes draaien. Of door een popfestival te bezoeken!’