Eén keer per maand staat de aarde precies tussen de zon en de maan. Dit is het moment dat de maan op zijn mooist is en ledenraad lid Jan ter Horst er rond middernacht op uit trekt. ‘Tijdens een volle maan is het meestal helder weer, ietsjes kouder dan normaal en super licht. Heerlijk!’

In 2016 besloot hij voor het eerst tijdens volle maan een wandeling te maken. ‘Zo bijzonder! De omgeving wordt beschenen door de maan en er is, ondanks dat het midden in de nacht is, geen verlichting nodig. Doordat het om je heen helemaal stil is, beleef je de natuur nog intenser. Op zo’n moment besef je je echt hoe groot het universum is en hoe klein je als mens bent.’

Jan loopt een vaste route vanuit Oldemarkt. ‘Doordat het langs deze route op veel plekken nog echt donker is, ervaar je het effect van de volle maan op de natuur nog beter. Zo heeft de maan invloed op het water en zijn de getijden op zee dan het sterkst. Sommige mensen voelen zich ook anders tijdens volle maan. Op zich niet raar als je je bedenkt dat de mens voor 80% uit water bestaat.’

Tijdens de volle maan in juli en augustus organiseert Jan midzomernacht wandelingen voor de leden van de ledenvereniging en geïnteresseerden. Je wordt ontvangen met koffie en thee en kunt na afloop, onder het genot van een warme kop zelfgemaakte soep, nog even napraten.

Bekijk voor meer informatie de agenda op deze website.