Zorggroep Oude en Nieuwe Land (ZONL) en Ledenvereniging Oude en Nieuwe Land zetten zich samen het komende jaar in voor het tegengaan van eenzaamheid. Een actueel thema, zeker in coronatijd. Deze week verspreiden beide organisaties 50.000 vrolijke ansichtkaarten in de gemeenten Noordoostpolder, Urk en Steenwijkerland.

‘Om bij de buren in de brievenbus te doen, bij een collega op het bureau te leggen of om te versturen naar iemand die het nu misschien meer dan ooit even nodig heeft’, zegt Jos Becker, voorzitter van Ledenvereniging Oude en Nieuwe Land. ‘Gewoon, om te laten blijken dat je om iemand geeft, dat je er voor een ander wilt zijn… of om iemand een hart onder de riem te steken.’

Albert Hilvers, bestuurder van ZONL: ‘Gevoelens van eenzaamheid kan iedereen overkomen, jong én oud. Samen maken we het onderwerp bespreekbaar en willen we het verschil maken voor een ander. Dit doen we door het komende jaar door activiteiten te ondersteunen en te organiseren die eenzaamheid tegengaan. Jij en ik kunnen het verschil maken en een ander het gevoel geven erbij te horen.’

In coronatijd is het thema eenzaamheid actueler dan ooit. Met deze actie, proberen de samenwerkingspartners meer mensen laagdrempelig voor elkaar in beweging te krijgen. De kaarten worden huis-aan-huis verspreid en zijn verkrijgbaar bij de servicebalies van ZONL en de bibliotheken.