Bert Brouwer kan alleen met de boot bij zijn huis komen, of met de fiets over het bruggetje. Hij woont samen met zijn vrouw aan het water in Kalenberg Noord. Midden in Nationaal Park de Weerribben. ‘We hebben elke dag een vakantiegevoel.’

Bert is geboren en getogen in deze buurt en toen hij tien jaar geleden dit huis te koop zag tijdens een wandeling op zondag, was hij op slag verliefd. ‘Het is echt een unieke plek om te wonen’, vertelt hij enthousiast. ‘Inmiddels is het ook een manier van leven geworden. Als wij boodschappen doen, zetten we daarna alles in ons bootje en varen we naar huis. Aan de voor- en achterkant hebben we vrij uitzicht op het water en de natuur. Je ziet alleen fietsers voorbijkomen. Dat geeft een bepaald soort vrijheid.’

Wonen aan het water is gezellig. ‘s Zomers genieten Bert en zijn vrouw van de vele bootjes die langskomen en gaan ze zelf het water op. ‘Je vaart vanaf hier zo naar Ossenzijl en de Weerribben, daar kun je je uren vermaken. En als het écht warm weer is, duiken we lekker het water in.’

Zijn er dan helemaal geen nadelen van wonen op deze geweldige plek? ‘Als het vriest kun je natuurlijk wel schaatsen, maar niet met de boot over. Dan doe ik voor de boodschappen een kar achter mijn fiets en ga ik de brug over. Aan de andere kant: als het echt heel hard vriest loop je zo het ijs over.’

Bert en zijn vrouw genieten van het wonen op deze unieke plek. ‘Als ik ’s ochtends op mijn fiets stap om naar het werk te gaan en ik fiets via Ossenzijl naar Oldemarkt, dan geniet ik iedere keer weer van alles wat ik zie. Hier wonen voelt als een stukje rijkdom.’